Biedrība ‘AGIHAS’ uzsāk projekta ‘Pēkšņi HIV! Ko darīt?’ realizāciju un izsludina atklātu iepirkuma konkursu sekojošiem pakalpojumiem:

  • bukleta ‘Pēkšņi HIV! Ko darīt?’ autordarbs, īpašu uzmanību veltot vīriešu veselībai un iekļaujot visu veidu seksuālo kontaktu (hetero, bi, homo) riskus. Bukleta apjoms – 24. lpp. latviešu valodā. Izpildes termiņš – 30. janvāris, autorlīgums;
  • bukleta ‘Pēkšņi HIV! Ko darīt?’ tulkojums krievu valodā, 24. lpp., darba izpildes periods: 1. – 10. februāris, autorlīgums;
  • bukleta ‘Pēkšņi HIV! Ko darīt?’ dizaina izstrāde latviešu un krievu valodā, darba izpildes periods: 10. – 15. februāris, apmaksas veids – rēķins;
  • bukleta ‘Pēkšņi HIV! Ko darīt?’ iespieddarbi, apjoms – 24. lpp., (formāts – A5, papīrs ≥ 160 gr, druka 4+4 CMYK, pēcapstrāde, skavošana), tirāža – 500 eksemplāri latviešu valodā un 500 eksemplāri krievu valodā, darba izpilde: 15. – 20. februāris, apmaksas veids – rēķins.

Brīvas formas pieteikumus un pakalpojuma cenu (bruto) adresēt biedrībai ‘AGIHAS’ agihas.lv@inbox.lv  līdz 2018. gada 7. janvārim, plkst. 23.59, Latvijas laiks.

 

Kopš 1996. gada biedrība AGIHAS ir realizējusi neskaitāmus projektus un guvusi nenovērtējamu pieredzi sabiedrības integrācijas veicināšanā.

Par nozīmīgiem uzskatāmi sekojoši projekti:

Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem – biedrība „AGIHAS” – no šā gada jūlija līdz oktobrim (ieskaitot) īstenoja projektu „Zini, nevis mini”, tā ietvaros noskaidrojot mērķauditorijas – Latvijas HIV inficēto iedzīvotāju – viedokļus par dažādiem jautājumiem. Projekta ietvaros tika anketētas 218 HIV inficētas personas, un to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Ar projekta rezultātiem biedrība iepazīstinās š.g. 28. oktobrī, plkst. 15.00 – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Infektoloģijas centrs” konferenču zālē (Linezera iela 3, Ambulatorais korpuss, 3. stāvs).

Projekts „Zini, nevis mini” ir pirmais pētījums Latvijā, kurā noskaidroti HIV inficēto iedzīvotāju viedokļi un vēlmes. Viņi ir viena no Latvijas sabiedrības sociāli atstumtākajām grupām, kas, papildus slimības radītajam slogam, ir pakļauta arī lielam stigmatizācijas spiedienam un pašizolācijas tendencēm. Turklāt bieži vien šīs grupas pārstāvjiem nākas saskarties ar dubultu stigmatizāciju – ‘HIV un seksuālā orientācija’, ‘HIV un narkotiku atkarība’ utt.

Andris Veiķenieks, biedrības AGIHAS valdes priekšsēdētājs: „Mums trūkst objektīva priekšstata par HIV pozitīvo līdzcilvēku sociālās atstumtības un diskriminācijas patieso apmēru Latvijas sabiedrībā, tāpēc esam gandarīti par šī pētījuma sniegto iespēju iegūt datus, kas palīdzēs stiprināt biedrības kapacitāti, turpmākās aktivitātes balstot objektīvos pierādījumos un HIV pozitīvo cilvēku patiesās vajadzībās.”

Projekta ietvaros tika anketēti 218 HIV inficētie, sadalot tos trīs fokusa grupās, atbilstoši mērķauditorijas ‘profilam’ – personas, kuras infekciju ieguvušas heteroseksuālā ceļā, t.sk., HIV pozitīvās sievietes – jaunās māmiņas; vīrieši, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem un narkotiku lietotāji. Saskaņā ar respondentu sniegto informāciju, ar vairākkārtēju darba atteikumu pēdējā gada laikā saskārušies 34.8 % no viņiem, savukārt ar vienreizēju – 20.3%.

Projekta rezultātus pilnā apjomā būs iespējams uzzināt pasākuma laikā, bet pēc tam tie tiks publiskoti  biedrības „AGIHAS” mājas lapā un ar sociālo tīklu starpniecību


pdf

Anketa


pdf

 Atskaite / Pētījums


“Mazulītis nav vainīgs…2016” – šī projekta ietvaros, jau otro gadu, sniedzam palīdzību jaundzimušajiem bērniem, kuru mātes ir HIV / AIDS slimnieces. Šis projekts ir ļoti nozīmīgs tādēļ, ka Latvijā HIV pozitīvām mātēm un AIDS slimniecēm dzimušus bērnus vēl joprojām nenodrošina ar mātes piena aizstājējproduktiem, kas ir būtisks priekšnosacījums, lai mazinātu mazuļu inficēšanās risku. Projekts tiek realizēts pateicoties A/S “Latvijas valsts meži” atbalstam un veiksmīgai sadarbībai ar nodibinājumu Ziedot.lv līdz 2016 gada nogalei. Tā ietvaros notiek sadarbība ar Rīgas Dzemdību namu, P. Stradiņa KUS dzemdību nodaļu, dzemdību nodaļām Tukuma, Kuldīgas, Vidzemes, Jēkabpils, Ziemeļkurzemes, Liepājas reģionālajās slimnīcās un Latvijas Infektoloģijas centru.
“Mazulītis nav vainīgs…”(2015. g. ) – pateicoties A/S “Latvijas valsts meži” atbalstam un sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv, Rīgas Dzemdību namu un Latvijas Infektoloģijas centru, šī projekta ietvaros tiek sniegta palīdzība jaundzimušajiem bērniem, kuru mātes ir HIV pozitīvas vai AIDS slimnieces. Šis projekts ir ļoti nozīmīgs tādēļ, ka Latvijā HIV pozitīvām mātēm un AIDS slimniecēm dzimušus bērnus nenodrošina ar mātes piena aizstājējproduktiem, kas patiesībā ir viens no būtiskiem priekšnosacījumiem, lai mazinātu viņu inficēšanās risku.
Šogad un turpmākajos divos gados AGIHAS plānos ir divi nozīmīgi ar organizācijas ViiV Healthare atbalstu īstenotie projekti – “Latvijas badiju kustība” (2015.g./2016.g., sadarbībā ar “DIA LOGU” un “APVIENĪBU HIV.LV”) un “Koalīcija izmaiņām”(2016. g. /2017. g., sadarbībā ar “Mozaīku” un Baltijas HIV organizāciju.
Sadarbībā ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmu un tās finansējuma ietvaros 2011. gadā sekmīgi realizējām projektu „AGIHAS – Rīgas HIV + kopienai”, savukārt 2012. gadā – projektu „Pozitīvais vēstījums”, 2014. gadā – projektu “Neesi vienaldzīgs! Iesaisties!”, 2015. gadā – “Kad nedrīkst vairs klusēt…”, 2016. gadā – “Nebaidies, es runāšu ar Tevi!”
Kopš 2002. gada realizēto četru projektu darbam ieslodzījuma vietās (divi ar Apvienoto Nāciju Narkotiku un Noziedzības Apkarošanas Biroja, pa vienam ar Kanādas un Nīderlandes vēstniecību finansējumu) nodarbību, lekciju un individuālo konsultāciju tēmas bija vērstas ne tikai uz specifiskiem ar HIV saistītajiem jautājumiem, bet arī uz ieslodzīto motivēšanu integrēties sabiedrībā pēc soda izciešanas.
ECUO (East European and Central Asian Union of People Living with HIV) Positive Art projekts 2009. gadā iesaistīja HIV pozitīvos cilvēkus mākslinieciskajās aktivitātēs – populārais mūziķis Gunārs Kalniņš īpaši šim projektam sacerēja dziesmu, ko izpildīja duetā ar kopienas pārstāvi. Dziesma tika ierakstīta un izdota CD kopā ar līdzīgiem citās valstīs radītiem skaņdarbiem.
Ziemeļu Ministru padomes Informācijas biroja Rīgā atbalstītie projekti „Rīga+ 2002” un „Rīga+ 2003”, kas veicināja HIV pozitīvo rīdzinieku iesaistīšanos kopienas iekšējās aktivitātēs, kā arī publiskajos pasākumos, vērstos uz sabiedrības informētības par HIV un iecietības līmeņa paaugstināšanu.