1.decembris – Pasaules AIDS diena – jau otro gadu Latvijā ir īpaša, jo otro reizi mūsu valstī tā tiek atzīmēta ar Labdarības koncertu un balvas “Glāsts“ (par nozīmīgu ieguldījumu HIV infekcijas izplatības mazināšanā, autore – Olga Šilova) svinīgu pasniegšanu. Koncerts notiks Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā plkst. 19.00, un ieeja tajā būs par ziedojumiem, kas paredzēti HIV pozitīvu sieviešu un viņu mazuļu atbalstam. Koncerts tiešraidē būs skatāms arī televīzijas kanālā TV24.

 

Pasaules AIDS dienas mērķis ir mazināt sabiedrības aizspriedumus un noraidošo attieksmi pret HIV inficētiem cilvēkiem un AIDS pacientiem. Šogad AIDS dienas aicinājums skan šādi: „Pieliksim punktu! Izolācijai. Stigmatizācijai. HIV izplatībai.” Diemžēl šodien, pēc četrām desmitgadēm, kopš infekcijas izplatības sākuma, HIV vairs nav nāvējoša slimība, bet tomēr aizvien mums ir līdzās un attiecas uz ikvienu no mums, tāpēc robeža starp HIV negatīvo un pozitīvo statusu ir trausla un ikvienam no mums jārūpējas par savu un savu līdzcilvēku drošību.

Tāds ir arī koncerta uzdevums – pievērst arī Latvijas sabiedrības uzmanību un atgādināt, ka HIV infekcija jau sen ir pārkāpusi, tā saukto, ‘riska grupu’ robežas un var skart ikvienu no mums, ka robeža starp ‘plus’ un ‘mīnus’ ir ļoti trausla.

Šogad koncerta mākslinieciskais vadītājs ir Madars Kalniņš, un tajā piedalās virkne spožu mūziķu – Aija Vītoliņa, Daumants Kalniņš, Ieva Kerēvica, Ilona Bagele, Sergejs Jēgers, Kristīne Adamaite, Annija Putniņa, Elza Rozentāle un Valters Gleške. Īpaši nozīmīgi, ka vairāki no viņiem, piemēram, ērģelniece Kristīne Adamaite, Daumants Kalniņš, Aija Vītoliņa un Ieva Kerēvica koncertu atbalsta atkārtoti.

 

Andris Veiķenieks, biedrības AGIHAS valdes priekšsēdētājs: „Pirms gada, kad rīkojām pirmo koncertu, tā varbūt bija laimīga dažādu apstākļu sakritība. Ceru, ka šogad varēsim runāt jau par daudz likumsakarīgāku rezultātu, kas liks pamatu nopietnai tradīcijai. Esmu bezgala pateicīgs, ka otro gadu mūs atbalsta galvenais sponsors – Mēness aptieka, jo bez šīs palīdzības koncerts nebūtu iespējams. Esmu gandarīts, ka ar mums sadarbību jau otro gadu pēc kārtas turpina arī vairāki mūziķi. Īpašs paldies, protams, arī TV24 komandai, kas apzinās šī pasākuma sociālo nozīmību un ir gatava nodrošināt koncerta tiešraidi. Bet šogad īpašu nozīmību koncertam piešķir tas, ka to apmeklēs un atklās veselības ministre Anda Čakša. Uzskatu, ka tas ir principiāli jauns valstiskās un nevalstiskās partnerības un dialoga līmenis HIV jomā, ko es ļoti novērtēju.”

 

Koncertā uzrunu teiks arī ASV vēstniece Latvijā Nensija Baikofa Petita un bīskape emeritus, Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcas mācītāja Jāna Jēruma-Grīnberga, savukārt balvu „Glāsts” pasniegs balvas sponsora – „Mēness aptiekas” pārstāvis, AS „Repharm” direktoru padomes priekšsēdētājs Dins Šmits.

 

Kontaktinformācija:

Andris Veiķenieks, biedrības „AGIHAS” valdes priekšsēdētājs

20207737, agihas.lv@inbox.lv