Sestdien, 30. novembrī notiks ikgadējais biedrības AGIHAS rīkotais Pasaules AIDS dienas labdarības koncerts, kura ietvaros tiks pasniegta arī balva “Glāsts” (autore – tēlniece Olga Šilova) par nozīmīgu ieguldījumu HIV infekcijas izplatības mazināšanā Latvijā.

 Pasaules AIDS dienas labdarības koncertā (šoreiz tā nosaukums – “Bailes un mīlestība”), kam nu jau ceturto reizi mājvietu devusi Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīca, uzstāsies Latvijas Nacionālā teātra dziedošie aktieri Dace Bonāte, Uldis Anže, Juris Hiršs, Normunds Laizāns un Ivars Puga (koncerta mākslinieciskais vadītājs – Valdis Zilveris). Latvijas Nacionālais teātris ir arī viens no šā gada HIV testēšanas aktivitāšu kampaņas “Bīstami nezināt” informatīvajiem atbalstītājiem, izplatot teātra apmeklētājiem informatīvu materiālu par testēšanās nepieciešamību un tādējādi atgādinot, ka mūsdienās, no sabiedrības veselības un drošības viedokļa raugoties, bīstami ir nevis būt HIV inficētam, bet gan nezināt savu HIV statusu.

Andris Veiķenieks, biedrības “AGIHAS” valdes priekšsēdētājs: “AIDS dienas Labdarības koncerts un balvas “Glāsts” ikgadējā ceremonija nebūtu iespējama bez nozīmīgā atbalsta, ko mums sniedz “Mēness aptieka”. Tieši pateicoties A/S “Repharm” uzņēmuma “Mēness aptieka” būtiskajam atbalstam, biedrībai savu koncerta un balvas ideju ir izdevies no sapņa pārvērst realitātē, precīzāk – tradīcijā. Mēs šo partnerību ļoti novērtējam, taču vienlaikus esam pateicīgi un priecīgi par ikvienu jaunu atbalstītāju un sadarbības partneri. Tas, ka šogad Latvijas Nacionālais teātris bija gatavs visai nopietnam izaicinājumam – uzrunāt savu publiku saistībā ar visai pretrunīgo un neērto HIV tēmu, pierāda, ka mēs kā sabiedrība kļūstam izprotošāka, iekļaujošāka un no aizspriedumiem brīvāka, gatavāka mazāk baidīties un vairāk mīlēt. Šīs pagaidām nelielās, bet tomēr ļoti pozitīvās un nepieciešamās pārmaiņas ļoti priecē un apliecina, ka mūsu biedrības darbam ir rezultāti.”

Otro gadu labdarības koncerta atbalsta arī Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība Latvijā – šoreiz, pateicoties vēstniecības atbalstam, koncerta ierakstu Pasaules AIDS dienā – 1. decembrī – būs iespējams redzēt visiem Rīga TV24 skatītājiem. Koncertu ar savu klātbūtni pagodinās arī Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības Latvijā pārstāvis – Kultūras nodaļas vadītājs Tomass Šepa kungs. Savu dalību koncertā ir apstiprinājuši arī ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvaila kungs ar Karīnu Haušilda kundzi, kā arī LR veselības ministre Ilze Viņķele.