Sagaidot ikgadējo no AIDS mirušo piemiņas dienu*,  kas  ik gadu tiek  atzīmēta  maija  trešajā svētdienā  (šogad – 19. maijā) , Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem – biedrība „AGIHAS” un Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionārs „Latvijas Infektoloģijas centrs” 16. maijā, plkst. 12.00 organizē jau par tradīciju kļuvušo svinīgo piemiņas brīdi – ziedu dobes izveidi centra teritorijā.

 

Plānots, ka šo AIDS mirušo piemiņas dienas pasākumu apmeklēs un uzrunas teiks: Ilze Viņķele, LR Veselības ministre; Ilze Aizsilniece, Latvijas Ārstu biedrības prezidente; Jāna Jēruma – Grīnberga, bīskape emeritus; Dr.med. Inga Ažiņa, Latvijas Infektoloģijas centra Infektoloģijas poliklīnikas vadītāja.

 

“AGIHAS” valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks: „Šis piemiņas brīdis ir kas vairāk par pagātnē vērstu atceres mirkli, apliecinājumu tam, ka mēs šos, no HIV/AIDS mirušos, cilvēkus atceramies un godājam. Šo pasākumu jau sešpadsmit gadus veidojam ar pavisam citu nolūku, proti, ar vēlmi vērst uzmanību uz to, ka mums visiem – kā individuāli, tā sabiedrības līmenī, kā nevalstiskajam, tā valsts un privātajam sektoram – vēl ir ļoti daudz jādara HIV infekcijas  izplatības un tās radītā apdraudējuma mazināšanā, kā arī HIV pacientu aprūpes uzlabošanā, nemaz nerunājot par sabiedrības izglītošanu ar HIV saistītos, t.sk., profilakses un agrīnas diagnostikas, kā arī stigmatizācijas jautājumos. Mēs diemžēl nevaram palīdzēt tiem cilvēkiem, kuru vairs nav mūsu vidū, bet mēs varam ļoti daudz paveikt (un mums tas ir jāpaveic), lai HIV inficēto cilvēku skaita pieauguma tendence Latvijā samazinātos, lai ikviens šīs infekcijas riskus attiecinātu arī uz sevi un HIV kopienas pārstāvji sabiedrībā justos nediskriminēti.”

 

Papildu informācija:

Andris Veiķenieks, AGIHAS valdes priekšsēdētājs; 20207737; [email protected]

 

*Ik gadu maija trešajā svētdienā tiek atzīmēta starptautiskā “AIDS Candlelight Memorial” jeb no AIDS mirušo piemiņas diena, kad ar svecīšu iedegšanu un klusuma brīdi tiek pieminēti visi no šīs slimības mirušie. Šis pasākums – vērienīgākā, nozīmīgākā un ilglaicīgākā sabiedrības izpratni un informētību veicinošā iniciatīva ar HIV/AIDS saistītos jautājumos – jau kopš 1983. gada apvieno 1200 sabiedriskās organizācijas 115 valstīs. Latvijā šo pasākumu jau kopš 2003. gada organizē un iedzīvina Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem – Biedrība „AGIHAS”, kas arī šogad turpina šo tradīciju, uzsverot šīs piemiņas dienas nozīmību un apliecinot cieņu no HIV/AIDS mirušajiem, aicinot nojaukt aizspriedumu un diskriminācijas barjeras, veicināt toleranci un sociālo integrāciju, kā arī pacientu dzīves kvalitāti, un atgādinot, ka šī infekcija ir mums līdzās un var skart ikvienu no mums.

PASĀKUMU ATBALSTA

Pasākums tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.