Sagaidot ikgadējo no AIDS mirušo piemiņas dienu, biedrība „AGIHAS” arī pandēmijas apstākļos ir izveidojusi tradicionālo sarkano ziedu piemiņas dobi, apliecinot cieņu no HIV/AIDS mirušajiem un aicinot nojaukt aizspriedumu un diskriminācijas barjeras, kā arī rūpēties par cilvēku, kuri dzīvo ar HIV, labbūtībai.

Aicinām uz piemiņas brīdi – zibakciju pie ziedu dobes trešdien, 12. maijā, plkst. 12.00

Rīgā, Meierovica bulvārī (Vecrīgā iepretim Bastejkalnam).

 Piemiņas brīdis (zibakcija) tiek organizēts, ievērojot noteiktos ierobežojumus un nepieciešamos piesardzības pasākumus.

Starptautiskā “AIDS Candlelight Memorial” jeb no AIDS mirušo piemiņas diena ik gadu tiek atzīmēta maija trešajā svētdienā, kad ar svecīšu iedegšanu un klusuma brīdi tiek pieminēti visi no šīs slimības mirušie. Šis pasākums – vērienīgākā, nozīmīgākā un ilglaicīgākā sabiedrības izpratni un informētību veicinošā iniciatīva ar HIV/AIDS saistītos jautājumos – kopš 1983. gada apvieno 1200 sabiedriskās organizācijas 115 valstīs. Latvijā to jau kopš 2003. gada iedzīvina biedrība „AGIHAS”.

Kopš astoņdesmito gadu sākuma pasaulē ar HIV ir inficējušies jau gandrīz 75 miljoni cilvēku, un aptuveni 32 miljoni cilvēku ir miruši. 2018. gada beigās pasaulē 38 miljoni cilvēku dzīvoja ar HIV.

 Latvijā kopējais HIV reģistrēto gadījumu skaits, kopš pirmā reģistrētā gadījuma 1987. gadā, šobrīd ir pārsniedzis teju 8 tūkstošus. Laika periodā no 2015. – 2019. gadam mūsu valstī vidēji ik gadu ir diagnosticēti 334 jauni HIV gadījumi. Latvija jauno HIV gadījumu skaita ziņā, attiecinot pret iedzīvotāju skaitu, ES valstu vidū ieņem pirmo vietu. Kopš pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu beigām Latvijā kopumā no HIV/AIDS ir miruši vairāk nekā 2000 cilvēku. 2020. gadā vien – 140 cilvēki.

Papildu informācija:

Andris Veiķenieks

biedrības “AGIHAS” valdes priekšsēdētājs,

[email protected]

Tālr. 20207737

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un Gilead Sciences Polska sp. z o.o

#NVOfonds2021