Rīgā ik mēnesi vidēji četrām HIV pozitīvām mātēm piedzimst bērni. Diemžēl ar katru gadu šo bērnu skaits Latvijā palielinās, kas izskaidrojams ar kopējo HIV infekcijas izplatības pieaugumu un tā tendencēm. Proti, ik gadu Latvijā HIV jauno gadījumu skaits pieaug tieši jaunu reproduktīvā vecuma sieviešu grupā, jo infekcija tiek pārnesta heteroseksuālu attiecību ceļā. Pretēji izplatītajiem mītiem un pieņēmumiem, šīs sievietes daudzos gadījumos nebūt nav intravenozo narkotiku lietotājas vai seksuālo pakalpojumu sniedzējas.

Biedrība AGIHAS kopš 2015. gada 1. aprīļa rūpējas, lai HIV pozitīvām mātēm dzimušie mazuļi saņemtu mākslīgā piena maisījumu, kas viņus pasargā no inficēšanās riska. Laiks iet un bērni aug, tādēļ aicinām ziedot rotaļlietas, kas iepriecinātu šos mazuļus un viņu vecākus Ziemassvētkos. Mēs zinām un atceramies par trūcīgo ģimeņu un bērnunamu bērniem, taču šo HIV inficēto vecāku bērnu it kā nav – neviens sabiedrībā par viņiem nezina un nerūpējas. Un ticiet vai ne – daudziem no šiem bērniem dzīvē nav bijis nevienas īstas rotaļlietas.

Ja spējat un vēlaties sarūpēt prieku nevainīgiem mazuļiem, lūdzam, rotaļlietas nogādāt mūsu sadarbības partnera – biedrības “DIA+LOGS” birojā, Dzirnavu ielā 135, Rīgā, iepriekš sazinoties ar Agitu Sēju, e-pasts [email protected] , tālrunis 67243101 vai 28632639

Aicinām jūs atvērt sirdis līdzjūtībai un iecietībai pret šiem cilvēkiem, kuriem piepulcēties kādā brīdī diemžēl var ikviens no mums!